Home 2018 February 21

Daily Archives: 21 February, 2018

Poshtë një ylli të vogël…. Nga Wislawa Szymborska

Përktheu Elona Caslli I kërkoj falje fatit, kur e quaj domosdoshmëri. Megjithatë, i kërkoj falje domosdoshmërisë, po u gabova. Mos të mërzitet lumturia, kur e e quaj...

Vrasja e efektivit të RENEA-s, prokuroria kërkon burg të përjetshëm për lazaratasit

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar tre dënime me burgim të përjetshëm për tre të arrestuarit e “grupit të zjarrit”, që akuzohen për...

Tragjedia e Velipojës/ Infermierja rrëfen tmerrin dhe ka apel të fortë për Kryeministrin

Vjollca Pacaj është infermiere prej vitesh në qendrën shëndetësore të Velipojës. Tre ditë më parë aty ndodhi një tragjedi e madhe, u shua një...

Fotoja historike e ‘91/ Sali Berisha zbardh bisedën me Edi Ramën: Pse nuk u...

Lideri historik i PD, Sali Berisha ka rrëfyer dje edhe njëhere historinë e krijimit të Partisë Demokratike dhe rrëzimin e diktaturës në ’91. Në...

Terrorizuan familjen në Shkodër, grabitësit kapen në Tiranë

Policia e Tiranës arrestoi dy grabitësit e armatosur që me pistoleta grabitën një vilë në Dajç të Shkodrës. Të arrestuarit janë Kristian Marashi dhe...

80 vjeçari me super femër dhe habiten të gjithë…. (VIDEO)

Kjo video eshte qe do ta shihni eshte e rregulluar vetem qe ti çudisin njerezit ne qytet. Por ka raste edhe te verteta qe femrat...

Emma Bonino: “Irresponsabile chiedere l’abrogazione della legge Fornero”

Emma Bonino, leader di +Europa, ospite al forum Facebook Ansa ha risposto alle domande del direttore dell'Agenzia Luigi Contu, dei giornalisti dell'Ansa Marcello Campo...

E akuzon për ngacmim seksual, Trump: S’jam budalla ta bëja në…

Presidenti amerikan Donald Trump shpërtheu të martën për akuzat ndaj tij për një histori e botuar në Washington Post që lidhet me akuza seksuale...

Zbulohen detaje/ Xhafaj vizitë misterioze në Londër!

Ministri Xhafaj në twitter: Në Londër, në vendin e një prej Policive më të mira në botë. Një ditë intensive në Metropolitan Police në...

Armatoset Serbia, do blejë 6 “përbindësha” rusë (VIDEO)

Sipas medieve serbe, Serbia planifikon të armatoset me arsenalin më të fundit ushtarak. “Vecernje Novosti” ka shkruar sot se Beogradi ka shprehur interes për të...