Home 2018 February 23

Daily Archives: 23 February, 2018

Puka dhe eksodi human! Nga Leonora Laçi

“Mos pyet se çfarë bëri vendi yt për ty, por çfarë bëre ti për vendin tënd”- këto rreshta më nxitën për të bërë një...

Pse Ramen e ka zënë mëngjesi te shtëpia e Samir Manes? Po negociohet paqja...

Burime të 360grade.al, kanë mësuar se mbrëmë 22 Shkurt dhe duke u gdhirë 23 shkurt, deri në orën 04.00 të mëngjesit, garda kryeministrore, kishte...

Vokshi: PD rezolutë në Kuvend për të ndalur kërcënimet e zyrtarëve ndaj gazetarëve

Deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi, ka deklaruar të premten se PD do të dërgojë për shqyrtim dhe miratim në Kuvendin e Shqipërisë një...

Fjalimi që tronditi sallën e PE, eurodeputeti: Ju nuk jeni në rregull, bëni gati...

Eurodeputeti italian, Matteo Salvini, ‘i ka bërë për një lek’, drejtuesit e Parlamentit Europian në seancën e së mërkurës së shkuar. Ai i drejtohet italianit...

DASH: Llalla i korruptuar, kemi prova të forta

Në përgjigje të interesimit të Klan Plus, Departamenti Amerikan i Shtetit, deklaron se edhe të tjerë zyrtarë e politikanë të lartë shqiptarë janë shpallur...

Grabitja e pronave në Spille, Gjykata jep masat për 10 të akuzuarit

Gjykata e Kavajës ka dhënë sot masat për dhjetë të akuzuarit për grabitjen e pronave në Spille. Gjykata rikonfirmoi masat arrest me burg për biznesmenin...

Arrestimet “VIP” dhe Vettingu/ Juncker, Hahn dhe Mogherini zbarkojnë në Tiranë

Shqipëria është shumë pranë hapjes së negociatave me Bashkimin Europian. Teksa vendimi pritet të jepet në qershor, javën e ardhshme do të zbarkojnë në...

“Spille”, dëshmia e ish-punonjëses që fundosi zyrtarët e Hipotekës së Kavajës

Dëshmia e protokollistes së Hipotekës Kavajë, Aida Gjoci, e cila është gjithashtu nën hetim për skandalin e tokave në Spille, ka zbërthyer mekanizmin se...

Video/ Publikohen pamjet e para të aksidentit që ndodhi në Maminas

Aksidenti i frikshëm që i mori jetën 23-vjeçares Elena Avdullaj dhe taksistit 63-vjeçar Bujar Agalliu, mbetet ende një mister. Çdo ditë dalin detaje të reja...

Beppe Ghisolfi in visita alle scuole medie di Fossano

Tornano le lezioni da Manuale, e da “Banchieri“, a km zero condotte direttamente nel Fossanese, giocando in casa, dal Presidente della Cassa di Risparmio...