Home 2018 February 27

Daily Archives: 27 February, 2018

Ra kjo borë e na u “zbardhua” shpirti!

Nga blogu i Mira Tuci ...Ose kështu shpresojmë së paku në këto kohë shpresëvrarë ku vetëm mana e bardhë prej Qiellit mund të na shpëtojë....

Perplasja Artan Hoxha Sali Berisha dhe ‘Djerrinat e shpirtit’.

Nga Capajev Gjokutaj Mbrëmë në News 24 pati një përplasje të ashpër mes Sali Berishës dhe gazetarit Artan Hoxha. Akuza të rënda. Secili e quante...

Një “provokacija” që e nxorri zhveshur Edi Ramën! Nga Armand Shkullaku

Gazetari Mustafa Nano, në emisionin e tij më të ri “Provokacija” në AbcNews, kishte zgjedhur ta pyeste kryeministrin Rama për paraqitjen e tij të...

Jetoi me trupin e pajetë të nënës për 30 vite, fqinjët vënë duart në...

Një e moshuar jetoi me nënën e saj të mumifikuar për më shumë se 30 vjet. Policia ka zbuluar trupin e ruajtur pranë simboleve...

Zv/ministëri i Brendshëm shuan dilemën: Ka shumë agjenci që e përdorin “Makinën e së...

Zv/ministëri i Brendshëm, Julian Hodaj i ftuar në emisionin 360 Gradë, të gazetarit Artur Zheji në Ora News, duke folur lidhur me Vetting-un në...

Meta nuk i jep Plotfuqishmërinë Bushatit, kërkon informacion nga takimet me Kotzias

Presidenti Ilir Meta ka kthyer sërish letrën me sqarime të dërguar nga Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati për të marrë...

Salvatore Guerriero: PMI nga Italia ne Shqipëri një realitet i duhur. Ambasada italiane e...

Presidenti i PMI International (Piccolo e Media Impresa, Organizata e Biznesit te vogel dhe te mesem) z. Salvatore Guerriero ndërsa ne vizite zyrtare ne...

Abuzimet me rrugën Tiranë – Elbasan, Apeli lë në burg Dashamir Xhikën dhe 2...

Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda ka lënë në fuqi masën “arrest me burg” pa afat për ish-drejtorin e ARRSH Dashamir Xhika, si...

Vrau 23-vjeçarin Hermes Beqiri, i akuzuari pranon krimin

Elvis Hoxha 17 vjeç, pranoi këtë të martë në Gjykatën e Shkodrës, vrasjen e 23-vjeçarit Hermes Beqirit, ngjarje e ndodhur me 4 nëntor të...

Fantazma e terrorizmit, si përdorim i mirëllogaritur i dhunës

Nga Azem Parllaku I konsideruar tashmë si një makth, terrorizmi nuk bën gjë tjetër veçse mishëron gjendjen e anarkisë në shoqëritë e sotme. Kjo prognozë...