Home 2018 March

Monthly Archives: March 2018

“Ju dua me zemër”, Rama shpjegon arsyen pse ju mor fryma pas protestës

Kryeministri Edi Rama thote se e ka patur emocionale gjithë tensionin që përçoi mbrëmjen e sotme në konferencë drejtuar shqiptarëve pas protestës në Rrugën...

U ndanë pas 34 vitesh martesë, përlot nënën, por nuk bashkon dot familjen!

Edhe mbrëmjen e sotme programi “Dua të të bëj të lumtur” i Arbana Osmanit solli emocione të forta, madje na bëri dëshmitarë të një...

Furgonat e policisë bllokojnë hyrjet dhe daljet e Kukësit, ç’po ndodh në qytetin verior?

Gjatë pasdites dhe mbrëmjes së sotme pas protestës ku banorët e Kukësit prishën trarët e tarifës në Rrugën e Kombit dhe e hapën atë...

Flutura Acka – Rames: Une jam Populli, nëse ke bezdi, ik ti!

Nga Flutura Acka Une jam Populli!Në vend që të heqësh doganën, shton trarët ndarës, sepse nuk e duron dot të flitet kosovarisht në Durrës, apo...

Opozita ultimatum Ramës: Hiq rrethimin e Kukësit, përgjigje personale për çdo akt terrori!

Lideri i opozitës, Lulzim Basha, së bashku me aleatët në opozitë, në një deklaratë për media ka kërkuar largimin e forcave policore me të...

Bushati: Dorëzimi i turqve Kosovës te Erdogan sjellje prej “vrasesi”

Nga Andi Bushati Ish komandantet e UÇK-së që sot drejtojnë Kosovën, kanë marrë mbi supe me një akt të vetëm, etiketën e vrasësve të paskrupullt,...

Rama: “Zjarrin e nxiti opozita. Protestuesit ndëshkohen me forcën e ligjit”. Protesta dhe ironia...

Kryeministri Edi Rama doli sot në konference për mediat dhe me zë të dridhur si rrallëherë deklaroi se protestuesit do dënohen me gjithë forcën...

AVOKATI I POPULLIT NDJEK ME SHQETËSIM NGJARJET E SOTME NË RRUGËN E KOMBIT DHE...

Institucioni i Avokatit të Popullit po i ndjek me shqetësim zhvillimet e ditës së sotme ku gjatë protestës së qytetarëve kundër një tarife që...

Xhafa në zyrë e Ramës, kur Kryeministri bëhet gati të dalë para qytetarëve

Ndërsa Edi Rama ka njoftuar një dalje publike në orën 19:00 para qytetarëve, lidhur me portestën e sotme në Kukës, duket se para kësaj...

Erdogan kërcënon Haradinaj: Do japësh llogari! A nuk duhet reaguar ne Tirane dhe Prishtine?

Presidenti turk Erdogan ka reaguar ashpër dhe ka guxuar ti kërkojë llogari kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili pas dëbimit të 6 shtetasve...