Home 2018 March

Monthly Archives: March 2018

Punë si të Edi Ramës! Nga Belind Kellici

Për të mbuluar paaftesinë e tij, Edi Rama del çdo ditë me orë të tëra në ekranet e "kazanit" për ti shitur shqiptarët si...

Mitro Çela flet për vëllanë: Çfarë më kërkoi Polikroni para se të vdiste

Doktor Polikron Çela ishte një figurë e rëndësishme e mjekësisë shqiptare. Ai u nda nga jeta me 11 Mars në moshën 86-vjeçare. Ishte një...

Voltana Ademi: Përmbytjet u shkaktuan nga hapja e portave të kaskadave

Kryebashkiakja e Shkodrës Voltana Ademi lëshoi disa akuza në drejtim të qeverisë, duke ia adresuar fajin kësaj të fundit për përmbytjet e shkaktuara në...

Duka dhe Dako sherr në TV: Gjush Betoni! Ke blerë partinë!

Kreu i bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako ka shpërthyer në akuza ndaj ish ministrit të Bujqësisë Agron Duka, pasi ky i fundit tha se...

Kryministri Rama 2, Ekipi i FMN – së dhe, A i dëgjon ekspertët ky...

Do të ishte lajmi i Vizion Plus i orës 19.00 i datës 20 mars 2018 në lidhje me sugjerimin e ekipit të FMN –...

Giuliani në Tiranë, me ftesë të muxhahedinëve: Respekt qeverisë shqiptare

Ish-kryebashkiaku i Nju Jorut, Rudy Giuliani ka mbërritur në kryeqytetin e Shqipërisë me ftesë të muxhahedinëve iranianë, të cilët janë të strehuar prej disa...

Gjykatësi, të cilit motra i dhuron çdo vit nga 100 mijë dollarë

Anëtari i Gjykatës Kushtetuese, Fatos Lulo është gjyqtari i parë që do të zhvillojë seancë dëgjimore me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit të mërkurën,...

Majlinda Bregu: Luli bën gabime vazhdimisht, nuk e di nëse është i lehtë apo...

“Mua më nxorën nga Parlamenti se fillova ta shihja në mënyrë kritike 4 vjet më parë”. Kështu e nisi bisedën në studion e “Provokacija” ...

“Deti”/ Krisafi: Nuk do të ketë gafa si ato të 2009-ës

Ksenofon Krisafi, njeriu që kryesoi negociatat me Italinë për kufirin detar, i është kërkuar nga Presidenti dhe ministri Jashtëm t’i bashkohet rinegocimit të detit...

Përse shkon ministri Fatmir Xhafaj në Amerikë?

Ministri i Punëve të Brendshme, Fatmir Xhafaj është nisur sot për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Siç bëhet e ditur, në Shtetet e Bashkuara,...