Home 2018 March 5

Daily Archives: 5 March, 2018

News365.al së shpejti publikon listën e pasanikëve të Gjykatës së Lartë në Shqipëri

News365.al disponon listën e pasurive marramëndëse të disa prej gjyqtarëve të Gjykatës së Lartë në Shqipëri, dhe së shpejti të prokurorëve të rrethit Tiranë....

Për 26 muaj në universitetin e Çilit janë dhënë 260 doktoratura, plot 2.5 milionë...

Nga Falumr Vezaj Pak ditë më parë u publikuan të dhënat paraprake të Agjencise së Sigurimit të Cilësisë në Arsimin e Lartë (shqiptare) së bashku...

Paralajmërimi i ministrit Xhafaj: Së shpejti…

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj, duke folur sot nga Kuvendi, i cilësoi antikombëtare kritikat lidhur me operacionin në Maminas, ku u kapën 613 kg...

Ministri mburret me skemën e re për fermat blegtorale dhe fton për aplikime… mesoni...

Ministri i Bujqësisë Niko Peleshi bëri te ditur dje se si mund të përfitosh nga skema e re në bujqësi për fermat blegtorale. “Do...

Aqif Rakipi pjesë e partisë së re të Patozit e Bodes?!

Astrit Patozi dhe Ridvan Bode deklaruan një ditë më parë se nuk do ta presin më Lulzim Bashën dhe se kanë nisur një lëvizje...

Dalin pamjet e grabitjes në Kamëz: Autorët ende në arrati

Grabitja e ndodhur në qendër të qytetit të Fierit, javën e kaluar ishte më e rënda, por jo e vetmja. Në Tiranë regjistrohen mesatarisht...

Relazioni Italia Albania: in un futuro a 5 stelle (politiche e non turistiche) più...

Di Alessandro Zorgniotti * Colgo l'occasione della consueta ospitalità riservata alle mie lettere di cittadino cuneese residente all'estero per sollevare alcune riflessioni ai fini della...

VIDEO/Përmbytet zona e nën-Shkodrës, banorët: U shkatërruan të mbjellat

Ka prezence të madhe uji në ultësirën e Shkodrës. Në disa fshatra janë përmbytur fushat duke dëmtuar kulturat bujqësore. Aktualisht nuk raportohet për prezence...

“Kokaina”, Berisha zbulon lidhjet familjare të tropojanit: Xhaxhai i Arbër Çekajt ka qenë kryetar...

Ndërsa portalet pranë qeverisë u përpoqën të bënin një lidhje familjare mes Arbër Cekajt (pronari i Arbri Garden ku u gjet kontenieri me kokainë)...

Vlonjati që nuk njeh të ftohtin siberian! Nga Arben Abazaj

Thinjosh! Në terbim qesh! Portat suferinës ja hap skaj më skaj! Jetën m’a bën më të voglën grimcë! Ti i gjithi një moment i saj! Ta presesh suferinën në...