Home 2018 March 7

Daily Archives: 7 March, 2018

Shpend Ahmeti dorëhiqet nga Vetëvendosje

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, të mërkurën, ka dhënë dorëheqjen nga Lëvizja Vetëvendosje. Përmes një letre të dërguar mediave, Ahmeti njoftoi dorëheqjen...

‘Çmendet’ në Facebook 50 vjeçari nga Shijaku, tri gra brenda një dite e denoncojnë...

Një 50-vjeçar është denoncuar tre herë në të njëjtën ditë në polici nga tre femra rreth të tridhjetave. Burime nga policia thanë se 50...

Deputeti anestezist denoncon ministren e shendetesise qe shkel rregullat

Nga Tritan Shehu* Nje foto paradoksale nga brenda “Bllokut Kirurgjikal” te spitalit te Librazhdit! Ne Sallen e Operacionit krahas personelit me veshje sterile shihen edhe persona...

Njihuni me miliarderët pa shkollë të mesme

Rrëfimet për miliarderët e suksesshëm janë më së shumti frymëzim për një numër të madh banorësh të planetit dhe derisa disa në Steve Jobs...

Çmendet moti, rikthehet sërish bora…

Po i afrohemi mesit të muajit mars dhe pranvera nuk duket gjëkundi, e sikur të mos mjaftojë kjo, parashikimet janë për një tjetër valë...

Financimet ruse? Taulant Balla: Ja lidhjet e Bashës me biznesmenët rusë

Kreu i grupit të PS, Taulant Balla, ka reaguar sërish në lidhje me investigimin e portalit Mother Jones, për dyshimet se PD në Shqipëri...

“Nësë bie, do vrasë miliona njerëz”, asteroidi i rrezikshëm kalon sot pranë Tokës

Shkencëtarët thonë se nëse ky asteroid do të binte në Tokë, atëherë do të vriste miliona njerëz. Asteroidi 2017 VR12 sot pritet të kalojë në...

Britania paralajmëron reagim “të ashpër” ndaj Rusisë pas…

Britania ka paralajmëruar për një reagim “të ashpër” nëse vërtetohet se Rusia kishte urdhëruar atentatin ndaj një agjenti të dyfishtë rus. Sergei Skripal dhe...

Kapen në Greqi 4 shqiptarë të shumëkërkuar

Katër shqiptarë të shpallur në kërkim janë arrestuar nga policia greke. 4 shqiptarët, identitetet e të cilëve nuk bëhen të ditur akuzohen për trafik...

Duhet një qasje e re komunikimi e qeverise ndaj biznesit. Nga Kasem Seferi

Një prej lajmeve të ditës ishte deklarata e kreut të Dhomës Amerikane të Tregtisë (Amcham) në lidhje me shantazhin dhe “dhunën“ që ushtrohet mbi...