Home 2018 March 15

Daily Archives: 15 March, 2018

Tronditet familja mbretërore në Dubai/ Princesha arratiset dhe publikon një video-mesazh

Princesha e Dubait Sheikha Latifa ka ikur pa lënë gjurmë, menjëherë pas një video të postuar në YouTube ku thotë se “kjo mund të...

Nga Prilli fatura e dritave vjen më e lartë: Aty është dhe taksa e...

Fatura e dritave për prillin mund të ketë brenda dhe taksën e prones, e cila do të përllogaritet sipas një mënyrë të re që...

Ja pse Çiljeta u nda nga Alban Hoxha…

Tashmë nuk është më surprizë. Dje u raportua se Çiljeta dhe Alban Hoxha kanë një krisje të marrëdhënieve mes tyre, por duket, se ndarja...

Sherr në Durrës, gruaja rreh dashnoren e burrit në mes të rrugës

Tradhtia konsiderohet shpesh si një nevojë fizike, por e sigurt është që askujt nuk i pëlqen të jetë i tradhtuari. Një gjë e tillë i...

Zhduken dy vajza shqiptare, policia në alarm!

Policia greke është vënë në alarm pas zhdukjes së dy motrave me origjinë shqiptare nga banesa e tyre në Dylesi të Thives, 60 km...

140 deputetët në skaner/ ILDKPKI: Verifikimi i pasurisë nuk i lihet më shortit

Asgjë më në dorë të fatit. Pasuria e të 140 deputete e Kuvendit të Shqipërisë, do kontrollohet imtësisht brenda vitit 2018. Këtë e konfirmon...

Pompeo, ja si pritet të ndryshojë politika e jashtme e SHBA-ve

Nga Michael R. Gordon dhe Nancy A. Youssef Sekretari i Shtetit, i sapoemëruari Mike Pompeo ka një lidhje të fortë me presidentin DonaldTrump dhe kjo...

Video Live, tragjedi në SHBA, disa të vdekur nga shembja e urës

Një urë kalimtarësh është shembur në Majemi, SHBA, duke shtypur disa automjete që ishin duke lëvizur poshtë objektit. Sipas raportimeve të medieve lokale, disa...

Koha… nga Jorge Luis Borges

Përktheu Elona Caslli Koha është një lumë që më merr me vete, por lumi jam unë. Është një tigër që më përpin, por tigri jam unë. Është një zjarr...

Erdogan mesazh popullit: Bëhuni gati për luftë…

Presidenti turk mendon se Siria do të sjellë konfliktin e tretë botëror. Duke folur nga një eveniment për shëndetësinë, Rexhep Taip Erdogan, tha se...