Home 2018 March 20

Daily Archives: 20 March, 2018

Çmenduri… Nga Anne Sexton

Përktheu : Elona Caslli Unë nuk jam dembele. Unë jam mbi amfetaminën e shpirtit. Unë çdo ditë shtyp Zotin mbi makinën time të shkrimit. Atë Zot, tek i...

Astronautët e NASA-s do të vdesin në Mars nga “viruset dhe alienët vrasës”

Kur NASA do të dërgojë astronautët në planetin e Kuq, ata do të përballen me vrasje nga alienët dhe viruset, paralajmëron një ekspert. Agjencia amerikane...

Shitja e të dhënave të përdoruesve në Facebook, Mark Zukerberg thirret të dëshmojë

Shefi i Facebook Mark Zuckerberg është thirrur nga një komision parlamentar për të dhënë dëshmi mbi përdorimin e të dhënave personale të përdoruesve në...

Kasmi: Arrestimi i Frrokajt me urdhër të Ramës dhe ja pse…

Kryeredaktori i gazetës “Rilindja Demokratike”, Bledi Kasmi në një intervistë në Televizionin FaxNews u shpreh se, arrestimi i kryetarit të Bashkisë Lezhë, Fran Frrokaj...

Asgje s’mund te ndryshojme, pervec dhimbjes qe godet ne shpirt…

Nga Zyba Hysen Hysa* Ajo qe kaloi s'ndryshohet me ,por sic po e shikojme,perseri Shqiperia ka mbetur ne meshiren e fatit.Filluan te propagandohej pas viteve...

Tragjedi në minierën e Bulqizës, kreu i sindikatave: Media heshti!

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë të hënë në minierën e Bulqizës. Një person i moshës 62 vjeç ka humbur jetën në ambjentet e...

Bëri një postim në “Facebook”, ministrja e Drejtësisë jep dorëheqjen

Ministrja e Drejtësisë e Norvegjisë Sylvi Listhaug ka dhënë dorëheqjen nga posti i saj pas një postimi të një deklarate në rrjetet sociale. Kaq...

Sulmi me armë në shkollë, ja kush është atentatori 17-vjeçar!

Një preson ka mbetur i vdekur në një shkollë të mesme në Shtete te Bashkuara të Amerikës, gjatë ditës së sotme. Mësohet se viktime ka...

22 vjeçarja hidhet nga kati i gjatë i hotelit për t’i shpëtuar përdhunimit! Per...

Një modele ruse është “në paraburgim” në Dubai pasi ajo u hodh nga kati i gjashtë i dhomës së hotelit për të ikur nga...

Basha: Shpallni emergjencën ne Shkoder, gjendja po përkeqësohet nga ora në orë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, të martën, ka reaguar për gjendjen e rëndë të krijuar nga përmbytjet në qarkun e Shkodrës. Përmes një shënimi...