Home 2018 March 26

Daily Archives: 26 March, 2018

Krimet e komunizmit, “përplasen” Kastriot Dervishin me Auron Taren

Në vitin 1944, batalioni komunist “Perlat Rexhepi” vrau dhe dogji në zjarr Atë Lekë Lulin. Ai ishte ndër të paktët klerikë që kishte shfaqur simpatinë...

Vizita e Tsiprasit në Tiranë në axhendë, por ende nuk ka një datë fikse

Burime pranë qeverisë greke refuzuan të komentojnë publikimet në shtypin shqiptar, sipas të cilave kryeministri Tsipras e ka anuluar vizitën në Tiranë. Por burimet kanë...

BUTIKË SUPER TË SHTRENJTË NË NJË VEND SUPER TË VARFËR?!

Nga KOLEC TRABOINI Në rrugën "Myslym Shyri", pyeta në një dyqan pa asnjë blerës brenda veç dy vajzave të bukura, shitëse a pronare nuk e...

Sarkazma e Patozit: I LUTEMI ZOTIT QË LULI TË NA FALË!

Nga Astrit Patozi E falenderojmë nga zemra Lulzim Bashën se qenka treguar shpirtdhembshur dhe na paska dhënë mundësi të reflektojmë dhe kërkojmë falje publikisht që...

PS deputetit Hyseni, Rama: Dil sqaro pasurinë (lista e pasurisë se deputetit)

Mbledhja e Grupit Parlamentar Partisë Socialiste ka pasur sot në qendër të vëmendjes deputetin e PS në Vlorë, Alket Hyseni. Deputeti socialist akuzohet nga...

Dëbimi i ambasadorëve rusë, Bushati zbulon prapaskenat e vendimit

Shqipëria nuk mbetet pas Shteteve të Bashkuara dhe vendeve të Bashkimit Europian, vendi ynë vendosi këtë të hënë dëbimin e dy diplomatëve rusë. Në...

Mesazhi i fundit i 12-vjeçares që vdiq në qendrën tregtare: “Thuaji mamit që…”

Tezja e një 12-vjeçareje, e cila humbi jetën në qendrën tregtare në Rusi si pasojë e rënies së flakëve, ka treguar mesazhin e fundit...

Skandali/ Aktorja pornografike tregon çfarë i tha Trump pas marrëdhënies intime të pambrojtur

Prej disa javësh është duke qarkulluar lajmi se aktorja e filmave pornografik ka pasur marrëdhënie intime me Presidentin e SHBA-ve, Donald Trump, dëshmi të...

“Rrezik për gjithë botën”, Obama flet për kërcënimin e madh:

Ish presidenti amerikan Barack Obama potencoi rëndësinë e bashkëpunimit të aleancës SHBA-Japoni dhe bashkësisë ndërkombëtare kundër kërcënimit të Koresë së Veriut, transmeton Anadolu Agency...

Ska më reshje shiu temperaturat do të rriten deri në…

Edhe gjatë kësaj jave do të ketë reshje shiu. Sipas ‘Meteoalb’, moti do të vijojë të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira të shoqëruara me...