Home 2018 March 29

Daily Archives: 29 March, 2018

Un’Ong italiana pubblica rapporto su vendetta di sangue in Albania

Di recente e' stato presentato a Tirana il rapporto triennale di Operazione Colomba, corpo non violento di pace della Ong italiana Comunità Papa Giovanni...

Prokuroria mbyll hetimet për Elvis Roshin/ Rezultonte me 5 emra, edhe DEA amerikane ne...

Prokuroria e Tiranës ka mbyllur hetimet dhe ka dërguar në gjykatë dosjen ndaj ish-kryebashkiakut Elvis Rroshi. Ishte Prokurori i Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, Enklid...

Mirë se erdhe në këto vargje… nga Leonard Cohen

Përktheu: Elona Caslli Po bëhet luftë, por unë dua që ti të ndihesh mirë. Mos e dëgjo bisedën time. Lind nga nervozizmi im. A nuk bëra dashuri me ty kur ishim...

Policia konfirmon: Vazhdon aksioni kundër Gulenistëve!

Policia e Kosovës është duke e zhvilluar aksionin për arrestimin e disa zyrtarëve turq. Se aksioni është duke vazhduar e kanë konfirmuar për Express,...

Ambasada amerikane “ndez” alarmin: Mund të ketë sulme terroriste për Pashkë

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, ka paralajmëruar qytetarët amerikan për rrezik të shtuar të sulmeve terroriste në Kosovë gjatë festave...

Alizoti i përvishet mire Xhufit: Turp të mbrosh kriminelët dhe të mohosh tmerret e...

Historiani Pëllumb Xhufi, të mërkurën, bëri një deklaratë shokuese kur tha se kampi i Tepelenës në kohën e diktaturës nuk ishte një kamp internimi...

Këshilltarë torrollakë të LSI-së! Nga Ylli Dylgjeri

Tashmë shpëtuat nga rreziku rus, ndaj dëgjoni e mbani vesh. U prita të zbrazeni. U zbrazet nga lart, siç zbrazen rëndom gjitarët nga poshtë....

Sa na kushton Edi Rama?! Nga Desada Metaj

Edi Rama edhe njëherë ka mundur t’a ndërrojë fokusin e debatit publik nga taksa super e debatuar e rrugës së kombit në mbledhjen e...

Kotzias ikën nga Tirana pa bërë komente, Bushati flet për dakordësi…

Shefi i diplomacisë greke, Nikos Kotzias qendroi përreth 3 orë në Tiranë. Ai ka takuar ministrin shqiptar Ditmir Bushati dhe më pas është larguar...

Basha përplaset me Ramën: O llapaqen i batutave pse duhet të paguajmë dy herë...

Lideri demokrat Lulzim Basha, ka replikuar ashpër me Kryeministrin Edi Rama sot në Parlament. Ai tha se qeveria po vjedh me tarifën e lartë...