Home 2018 April 7

Daily Archives: 7 April, 2018

SHURUPI I PANJËS I DOBISHËM PËR RËNIEN NË PESHË

Historia Trungu i panjës nga ku nxirret shurupi përbëhet nga saharoz, acid malik, kalium, kalcium, hekur, vitamina dhe komponent fenolike. Në sajë të këtyre substancave...

Ja si të mbani nën kontroll tensionin e gjakut

Nëse e kontrolloni me kujdes tensionin e gjakut nëpërmjet një stili jetese të shëndetshme, mund të mos keni nevojë për ilaçe, ose mund t’i...

Balla: Basha i mosbindjes civile nuk paguan faturën e ujit prej 7 muajsh

Taulant Balla nga Elbasani ku ndodhej për takim me strukturat e PS, ironizoi kreun e PD, duke thanë se Lulzim Basha nuk paguan faturën...

Video/ Rita Ora koncert në Tiranë, ja kur

Rita Ora dhuroi një spektakël të paharrueshëm në sheshin e Prishtinës vetëm dy muaj më parë. Por, “shota” e muzikës botërore, me sa duket nuk...

VIDEO/ Përplasje në Lezhë, polici shtien në ajër

Mesditën e sotme të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar në qytetin e Lezhës. Nga raportimet e para mësohet se një polic ndaloi drejtuesin...

Zbulohen arsyet, pse Shqipëria mund të sulmohet nga terroristët islamikë

Shqipëria mund të përfshihet në një valë sulmesh terroriste. Është ky alarmi që vjen nga “Iran News Update” që shkruan se: “Shqipëria rrezikohet nga sulmet...

Shoqeria Civile me sllogane dhe proteste kundër Taksave, Gjobave dhe Padrejtësisë ndaj Kuksianeve

Qindra qytetarë NE TITULL INDIVIDUAL janë vendosur në ambjentet e jashtme të kryeministrisë, ku protestuan për lirimin e 11 kuksianëve të cilët mbahen në...

Video/ Furgoni shkeli turmën, publikohen pamje pas sulmit terrorist

Mediat gjermane kanë publikuar pamjet nga sulmi i pasdites së sotme në qytetin Munster të Gjermanisë, ku një furgon i drejtuar nga një person...

ESKOBARI, Klement Balili i “çon fjalë” ambasadorit Lu përmes gazetarit

Pas deklaratës së ambasadorit amerikan Donald Lu, se Klement Balili mund të arrestohet shumë shpejt, brenda ditëve që vijnë, gazetari Artan Hoxha ka dhënë...

Gjurmë… nga Paola Melone

Përktheu: Elona Caslli Jetën e shkel me këmbë zbathur që ta ndiej fortësinë e saj. E ashpërsuar nga asfalti, e lëmuar nga mëndafshi, ushqehem me çarje dhe përkëdheli. Dhe lë gjurmë kudo. Gjurmë...