Home 2018 April 8

Daily Archives: 8 April, 2018

Ngjela: Rusia dhe Beogradi kanë mobilizuar spiunë të vjetër

Nga Spartak Ngjela Kot pret Moska dhe Beogradi që me të korruptuarit e mëdhenj të Shqipërisë, ta kthejë politikën proamerikane të shqiptarëve drejt Beogradit dhe...

Fleckenstein: Të hapim menjëherë negociatat me Shqipërinë

Anëtari i Parlamentit Europian, Knut Fleckenstein ka shprehur publikisht opinionin e tij për hapjen në mënyrë të menjëhershme të negociatave me Shqipërinë. Ai e ka...

Zbulohen ”kokat” që Erdogan i kërkoi Ramës në Shqipëri

Luftën për marrjen e gylenistëve, Turqia nuk do ta mbyllë në Kosovë. Erdogan është duke kërkuar nga Edi Rama, “koka” të konsideruara pranë Fejtulla...

Gjendja e rënduar shëndetësore e ish-kryeministrit, flet bashkëshortja!

Kryetari i partisë më të madhe në vend, Isa Mustafa, është kthyer në Prishtinë. Për tre muaj, ai qëndroi në Gjermani për trajtim mjekësor....

Shokojnë shkencëtarët: Kufomat e ngrira mund të rikthehen në jetë, ja sa kushton!

Dennis Kowalski, 49 vjeç, është president i Institutit Cryonics në Michigan. Ai beson se shkencëtarët mund të ringjallin një kufomë brenda 50-100 viteve. Sipas tij,...

Sulmi kimik në Siri, Trump: Rusia mbështet kafshën Assad

Presidenti i SHBA, Donald Trump ka dënuar sulmin e dyshuar me armë kimike në Siri. Në një reagim në twitter, Trump fajëson Rusinë dhe...

Berisha: Ja skenari që po përgatitet për kuksianët!

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e një efektivi të FNSH në Tiranë. Ai thotë se kanë marrë urdhëra që të ushtrojnë dhunë ndaj...

Turp i madh! Prodhimet hidhen në kanal, fermerët e Lushnjës: S’ka treg

Jo gjithçka shkon mirë për fermerët e Lushnjes. Me muaj të tërë ata mundohen të kultivojnë produkte të ndryshme me shpresën se do t’i...

Kotzias-Erdoganit: As mos e ëndërro ndryshimin e kufijve

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Kotzias ka fajësuar presidentin e Turqisë Rexhep Taip Erdogan për përshkallëzimin e tensioneve kohët e fundit mës dy...

Buzëqeshja e fluturës … Nga Katherine Mansfield

Përktheu: Elona Caslli Në mes të pjatave, ku hanim tërshërën, ishte vizatuar një flutur blu. Çdo mëngjes ne bënim garë se kush do ta kapte i pari fluturën. Gjyshja...