Home 2018 April 9

Daily Archives: 9 April, 2018

Perche’ la fattura politica della Strada del Kosovo tocca a Rama

Di Carlo Alberto Rossi, Exit.al Gli incidenti del tunnel dell’autostrada del Kosovo, con la distruzione delle cabine di riscossione del pedaggio e numerosi feriti tra...

TE DEBATOJME MBI RRITJEN EKONOMIKE DHE KLIMEN E INVESTIMEVE

Nga Zef Preci Qysh ne fundin e viteve 1980 pikepamja kryesore qe ka dominuar mendimin ekonomik te shprehur ne raportet e Bankes Boterore ka qene...

Rruga që “shkundi” xhepat e shqiptarëve

Fatura që qytetarët shqiptarë kanë paguar për rrugën Durrës-Kukës përbën një rekord, jo vetëm për rajonin, por edhe në Europë. Të dhënat zyrtare tregojnë...

Vuçiç tek Merkel për zgjidhjen e çështjes së Kosovës

Më 13 prill, kancelarja gjermane, Angela Merkel pret për vizitë sërish kreun e shtetit serb, Aleksandar Vuçiç, ka njoftuar zyra e kancelares gjermane. Në qendër...

Çfarë po ndodh? “Policia e armatosur serbe hyn në Prishtinë”

Policia Serbe e armatosur rëndë, me kallashnikovë ka hyrë sot në territorin e Kosovës, saktësisht në fshatin Makovc të Prishtinës. Përveç kësaj policia mendohet të...

Ne Verri,tek „monstra“ e perpunimit te mbetjeve.

Nga Rei Morina Verri, Prill 2008.Ka rreth nje muaj qe “perbindeshi”-impianti i perpunimit te mbetjeve,sic banoret e Verrise e cilesojne mes njeri –tjetrit po merr...

Kotzias nuk vjen nesër në Tiranë

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Kotzias nuk do të vijë këtë të martë në Tiranë. Edhe pse në mediat greke u fol se...

Pas Arta Markut, ja kujt i drejtohet tani Petrit Vasili…

Nga Petrit Vasili Qytetaret kukesiane u rrembyen naten nga policia, pse hesht Kom.Helsinkit,Avokati i Popullit dhe vecanerisht BE ne Tirane??? Qytetaret kukesiane u rrembyen dhe u...

Perandoria e Sorosit dhe mesazhet hungareze për shqiptarët!

Nga Enver Bytyçi Kater statuse, të cilat i hodha sot në rrjetet sociale për zgjedhjet në Hungari dhe fitoren e Viktor Orban kundër Georg Soros,...

U mor peng në Tiranë, 37-vjeçari rrëfen torturat: Më çuan në pyll dhe…

Policia ka zbardhur dinamikën e rrëmbimit dhe keqtrajtimit të 37-vjecarit Johan Pema, me origjinë nga Berati më 3 prill të 2018 në kryeqytet. Ekspertët që...