Home 2018 April 16

Daily Archives: 16 April, 2018

Nikollë Lesi: Rama parashikon se ka përsëri zgjedhje këtë Qershor…

Kryetari i PS dhe kryeministri, Edi Rama, ka bërë një deklaratë suprizuese në mbledhjen e grupit të Partisë Socialiste. Duke komentuar zhvillimet politike dhe...

Nisin rreshjet e shiut, ja kur del dielli sërish

Të hënën priten reshje të dobëta shiu, ndërsa në pjesën verilindore reshjet janë me intensitet më të lartë. Instituti i gjeoshkencave parashikon vranësira fillimin...

Albania, spettacolo di pellicani crespi nella laguna di Divjaka

Laguna di Divjaka, Albania (askanews) - I pellicani "crespi" o anche "ricci", sono tornati a dare spettacolo nella laguna di Divjaka, in Albania. Le particolari...

Lulzim Basha: Jam në Berlin për hapjen e negociatave!

Lulzim Basha rrëzoi aludimet publike të socialistëve se në vizitën e tij në Berlin ai mund të fliste kundër hapjes së negociatave. Sapo ka...

I ndalohet hyrja në SHBA, reagon Tom Doshi…

Tom Doshi ka reaguar pas publikimit të lajmit se Departamenti Amerikane i Shteti i ka ndaluar atij dhe familjes së tij hyrjen në SHBA....

Shtëpia e Bardhë: Sanksione të reja ndaj Rusisë

Shtëpia e Bardhë tha të hënën se Shtetet e Bashkuara po shqyrtojnë vendosjen e sanksioneve të reja ndaj Rusisë, për mbështetjen ndaj Presidentit Bashar...

Tom Doshit dhe familjes së tij i ndalohet hyrja në Shtetet e Bashkuara

Departamenti i Shtetit i ndalon hyrjen në Shtetet e Bashkuara deputetit Tom Doshi dhe familjes së tij. Pas ish kryeprokuorit Adriatik Llalla, Tom Doshi bëhet...

Greqine apo Turqine? Nga Alban Daci

Perplasja e ashper e Greqise me Turqine dhe perplasja e fundit e Erdogan me Haradinaj, po jep sinjale te ekuilibrave te rinj ne Ballkan. Ballkani...

Suksesi i mediokritetit… Nga Francois-René de Chateaubriand

Përktheu: Elona Caslli Më kot çuditemi me suksesin e mediokritetit. Mediokriteti nuk është i fortë për atë çka është në vetvete, por është i fortë...

Amilcare Merlo, un uomo e una leggenda per l’industria italiana, promette di prendere in...

Di Artur Nura Personalmente ho intervistato migliaia di persone attive in ogni ambito durante l'esercizio di questa meravigliosa professione. Di recente, a Cuneo, ho avuto...