Home 2018 April 17

Daily Archives: 17 April, 2018

Ish kandidati per kryetar i Vlores sulmon administraten Leli ne mbrotje te interesit te...

Nga Genc Deromemaj U thanë se skela për lyerjen e pallatit do të qëndronte aty vetëm për tre ditë, por kanë kaluar 50 ditë (që...

Negociatat, Brukseli i kërkon Ramës ‘peshq të mëdhenj’

Rekomandimi pozitiv i Komisionit Europian për hapjen e negociatave të anëtarësimit të Shqipërisë në Bashkimin Europian kushtëzohet e ecurinë e zbatimit të reformës në...

Personat “non grata” në SHBA, ja kush janë ne krahë te Llallës, Doshit, Maradonës...

Pas ish-kryeprokurorit Adriatik Lalla, të cilit ju mohua e drejta për të hyrë në Amerikë, një tjetër zyrtar nga Shqipëria u shpall “non grata”. Ditën...

Artur Zheji: Ornela Vorpsi, si kubiste që po kërcen pjeshkëjashtë për Edi Ramën!

E nurshme, e mirëmbajtur me kujdes, me të folme të kujdesshme, ka tre apo katër ditë që po “përmbyt” mediat e varfëra shqiptare me...

Raporti i Progresit, Brukseli notë jo kaluese qeverisë Haradinaj

Komisioni Evropian e ka prezantuar sot Raportin e Progresit për vendet e Ballkanit Perëndimor, në mesin e të cilave bënte pjesë edhe Kosova. Por...

“Albania e Sud Balcani sono oramai mercati di prossimità alla Granda”

Il Cavalier Amilcare Merlo ai microfoni di Radio Radicale: "Il battesimo delle nuove strade a Michele e Pietro Ferrero coinciderà con una prima missione...

Çelja e negociatave, Rama fton Bashën për një pakt të dytë

Kryeministri i vendit Edi Rama ka reaguar pas dhënies së rekomandimit për çeljen e negociatave të Shqipërisë me BE-në. Nga Kryeministria, Rama e cilësoi...

11 protestuesit në burg/ Këshilltarët e Kukësit njoftojnë tubim mbarë popullor

Këshilltarët në Bashkinë e Kukësit gjatë mbledhjes së sotme kanë vendosur që të organizojnë një tubim mbarë popullor në datën 19 prill 2018, në...

Rekomandimet e KE, Edi Rama: Jam shumë krenar, stacioni i radhës, anëtarësimi në BE

Pas rekomandimeve pozitive nga KE, kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka reaguar gjatë një konference për shtyp. Ai është shprehur entuziast dhe i lumtur për...

Çelja e negociatave, Vasili: Ekzaltimi dhe keqpërdorimi do të zhyste vendin në pasiguri

Rekomandimi pozitiv i KE te mos jete nje hap para dhe dy pas. Rekomandimi pozitiv per hapjen e negociatave per anetaresim ne BE duhet te...