Home 2018 April 21

Daily Archives: 21 April, 2018

Berisha: Kompania e naftës ‘Gulf” është e Olsi Ramës

Falimentimi i kompanisë së naftës ‘Gulf’, por dhe mashtrimi i madh që ata u bënë qytetarëve, është kryelajmi i këtyre ditëve. Ndërkohë janë të shumë...

Hajdarmataj raporton te Arta Marku: Prokurorët kanë qënë të pasigurt dhe…

JA NJË PJESË E RAPORTIT: Shpejtësia në përfundimin e hetimeve nuk ka qënë një tregues i mirë, referuar ngarkesës dhe rezultatit të çështjeve të përfunduara...

Kreu i Shoqatës së Fasonëve tregon arsyen pse ikin shqiptarët tani, e jo 6...

Kreu i Shoqatës së Fasonistëve, Gjergji Gjika, i ftuar në “Ekopolitikë” thotë se shqiptarët ikin nga Shqipëria pasi është vend i pa banueshëm për...

“Mos dil vetëm nga shtëpia, kontrollo kokat e zbarës së makinës”, Saimir Tahiri merr...

Gjatë emisionit të djeshëm 360gradë, botuesi i njohur Afred Cako, gjatë një ndërhyrje që ka pasur live në studio ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri,...

Serbia nuk lejon bizneset kosovare në panaire me flamurin e Kosovës

Bizneset kosovare nuk lejohet të marrin pjesë me flamurin e Kosovës në panairet që mbahen në Serbi, ndërsa 70 bizneset e Serbisë në panairin...

Tension luftarak në det/ Anija e Putinit ballë për ballë me atë britanike (Video)

Një anije luftarake ruse kaloi pranë brigjeve britanike dje, ndërkohë që u mbajt në vëzhgikm nga pranë nga dy luftanije britanike HMS St Albans. Fregata...

Kujt ja transferoi gabimisht Deutsche Bank 28 miliardë eurot?

Banka më e madhe gjermane, “Deutsche Bank” transferoi gabaimisht 28 miliardë euro në një transaksion të bërë para Pashkëve, konfirmoi të premten banka. “Banka i...

Turqia nuk ia fal SHBA-së, vjen reagimi i fortë i Ankarasë

Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme të Turqisë, Hami Aksoy, tha se është “e papranueshme” që SHBA-ja ka shprehur shqetësim se zgjedhjet në Turqi do...

Ja cfarë duhet të dimë per Facebook-un dhe privatësisë e të dhënavet

Shefi ekzekutiv i Facebook-ut Mark Zuckenberg dëshmoi para ligjvënësve në Senatin Amerikan në lidhje me privatësinë dhe të dhënat. Disa anëtarë të Kongresit e shfrytëzuan...

“Luli i përjetshëm, mund të humbë të gjitha zgjedhjet, por karrigen se lëshon”

Rrëzimi që Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike u bëri propozimeve të kritikëve të Lulzim Bashës për kufizim të mandatit të kryetarit dhe dorëheqje në...