Tags Posts tagged with "Lulzim basha"

Tag: Lulzim basha

Basha – Ramës: S’do të lejojmë të marrësh peng demokracinë!

Në ditën kur mazhoranca vendosi të zgjedhë presidentin pa opozitën, kryetari i PD Lulzim Basha, i ka drejtuar një thirrje, kryeministrit Edi Rama, nga...

Basha: Ja çfarë do të bëjë tani opozita

Kryetari i PD-së Lulzim Basha tha në emisionin “Opinion” se tashmë opozita do të përshkallëzojë protestat e saj. Kreu i opozitës tha se tashmë...

Kërcënon Berisha: Mosbindja civile do ta hedhë Ramën në kosh!

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se ‘çadra e lirisë’ do ta largojë Edi Ramën nga zyra e tij. Ai ka deklaruara se në vitin 1991,...

“Mocion mosbesimi ndaj Ramës”, Basha i përgjigjet Blushit

Deputeti Ben Blushi propozoi sot një mocion votëbesimi për qeverinë Rama. Ai i bëri thirrje me emër drejpërdrejt Lulzim Bashës dhe Ilir Metës. Ja edhe...

Balla i përgjigjet kërcënimit të Bashës: Zgjedhjet në Kavajë do bëhen

Në përfundim të mbledhjes së grupit parlamentar të Partisë Socialiste, deputeti i kësaj partie, Taulant Balla tha se zgjedhjet në Kavajë do të zhvillohen...

Dështimi i negociatave – Basha i moderuar me qëllime finale radikale!

Nga Enver Bytyçi Dy negociatorët e Parlamentit Europian, David McAllister dhe Knut Fleckenstein, erdhën dje mbasdite dhe zhvilluan një tur negociatash të ndara me mazhorancën...

Vijon përplasja Rama-Basha, Kreu i PD: Zëri im rregullohet, por mëndjes...

Vijon përplasja mes Kreut të PD, Lulzim Basha dhe Kryeministrit Edi Rama. Pas kërcënimit të Bashës se do është gati për të spostuar protestën...

Ambasadori Lu në kryeministri, takim me Ramën për krizën politike

Ambasadori i SHBA-së, Donald Lu po zhvillon një takim me kryeministrin Edi Rama. Takimi ne kryeministri, Rama-Lu vjen ndërkohë qe dhe ambasadorët e akredituar në...

Ndizen gjakrat, Basha, Ramës: Armata popullore është nisur drejt Kavajës, zgjedhje...

Kryetari i PD, Lulzim Basha në fjalën e tij tek çadra e lirisë paralajmëroi se opozita nuk do të ndalet në rrugën e saj....

Oferta e Ramës per Bashen, ti jepen 4 ministri. Basha refuzon!

Pak pas dështimit të negociatave në Pallatin e Kongreseve mes Ramës, Metës, Bashës dhe zyrtarëve të PPE-së dhe Parlamentit Europian, kreu i Qeverisë ka...