Home Tags Opozita

Tag: Opozita

Zor te gjesh ne Europe kryeministër qe mbeti ne ekran paradite,...

Kryeministri Rama tashmë në Komunikimin e tij të përjavshëm Javor ka sulmuar edhe njëherë opozitën sipas tij shkaktare të shpifjeve që prodhojnë llum. Ne fakt,...

Tensionet në Kuvend/ Kryemadhi: Ne po shkojmë drejt një diktature

Në një lidhje telefonike për emisioni “Opinion”, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka reaguar lidhur me situatën e sotme e krijuar në Kuvend. Ajo...

Basha: Ruçi dhe Rama atentat demokracisë, qytetarët të ngrihen

Lulzim Basha deklaroi se Edi Rama dhe Gramoz Ruçi po shkelin të drejtën e fjalës së lirë në parlament. Sipas tij, opozita nuk do...

Kryemadhi i jep “Po”- PD-se së Bashës: Sëbashku kundër Ramës!

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi iu përgjigj pozitivisht ‘ftesës’ së Lulzim Bashës për krijimin e një fronti të gjerë bashkëpunimi opozitar kunder shumices se...

Po fillon ‘stinë dashurie’ Basha me Kryemadhin (FOTO)

Fushata elektorale ka mbaruar. Të dyja partitë janë në opozitë. Prandaj duket se ka nisur një stinë e re marrëdhëniesh PD-LSI. Këtë e dëshmojnë...

Mazhorancë e çoroditur – Opozitë qaramane! Nga Nard Ndoka

Partia Demokratike i ka dhënë çdo gjë Partisë Socialiste për reformën zgjedhore: ndryshim sistemi elektoral, ndryshim kushtetute, zgjedhjen e Presidentit, përjashtimin e partive të treta,...

Opozita, morali dhe e vërteta! Nga Nard Ndoka

Ka një debat sot të fryrë dhe të sponsorizuar mediatikisht për votat e deputetëve opozitarë në Kuvend, për votimin e kryetarit të kuvendit. Z.Basha ka...

Zbardhet skenari i PD për seancën e pasdites, ja çfarë do...

Deri në orën 16:00 deputetët kanë mundësi të depozitojnë në sekretarinë e Kuvendit pyetjet për ministrat e qeverisë së re Rama 2, por demokratët...

Mos shkoni në Kuvend! Kërkesa e aleatëve antikomunistë të Partisë Demokratike.

Aleatët antikomunistë të Partisë Demokratike i kanë bërë thirrje Lulzim Bashës të mos çojë në Kuvend deputetët demokratë. Nëse ata do të jenë në...

PD aksionin opozitar, platformë me 15 pika kundër qeverisë Rama 2

Qeveria Rama 2 pritet të dekretohet së shpejti nga presidenti i Republikës Ilir Meta, ndërkohë qe përfaqësuesit e opozitës kanë nisur tashme lëvizjet për...