Home Tags Opozita

Tag: Opozita

PD: Të caktohet një datë për hapjen e negociatave me BE…

Draft rekomandimet e Komitetit Parlamentar të Stabilizim Asociimit, që po zhvillohet në Tiranë, mbështesin disa nga shqetësimet kryesore të Partisë Demokratike për luftën krimit...

Zef Bushati: Opozita konfuze e Lulzim Bashes!

Me 27 Janar kreu i PD Lulzim Basha ka deklaruar se do te dali ne shesh se bashku me antaret dhe simpatizantet e partise...

Reagimi nga PS për protestën e partive të opozitës

Kreu i grupit Parlamentar Taulant Balla ka komentuar sjelljen e opozitës që ka braktisur konferencën e kryetarëve pas kërkesave për dorëheqjen e kryeparlamentarit Gramoz...

Rama: Ne nuk e sulmuam kurrë Adriatik Llallën, edhe pse hetoi...

Kryeministri Edi Rama ka dalë në një konference për mediat, pasi vendosi në parlament me votat e tij kryprokuroren e përgjithshme, znj. Arta Marku....

Kërcënon Berisha. Duhen djegur mandatet solemnisht në Parlament

Ish-Kryeministri Sali Berisha, tha se opozita duhet të djeg mandatet. Sipas tij, sot Rama iu imponua shqiptarëve dhe u zgjodh vetë edhe kryeprokuror. "Opozita...

Inceneratorët në Shqipëri? Kapterri që komandon Gjeneralin…

Nga Romeo Hanxhari, Pedagog ne UT E nisim me një shembull për të kuptuar në kontekstin shqiptar si funksionon “tirania e imediates” dhe “mospërputhja kohore”....

Zor te gjesh ne Europe kryeministër qe mbeti ne ekran paradite,...

Kryeministri Rama tashmë në Komunikimin e tij të përjavshëm Javor ka sulmuar edhe njëherë opozitën sipas tij shkaktare të shpifjeve që prodhojnë llum. Ne fakt,...

Tensionet në Kuvend/ Kryemadhi: Ne po shkojmë drejt një diktature

Në një lidhje telefonike për emisioni “Opinion”, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka reaguar lidhur me situatën e sotme e krijuar në Kuvend. Ajo...

Basha: Ruçi dhe Rama atentat demokracisë, qytetarët të ngrihen

Lulzim Basha deklaroi se Edi Rama dhe Gramoz Ruçi po shkelin të drejtën e fjalës së lirë në parlament. Sipas tij, opozita nuk do...

Kryemadhi i jep “Po”- PD-se së Bashës: Sëbashku kundër Ramës!

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi iu përgjigj pozitivisht ‘ftesës’ së Lulzim Bashës për krijimin e një fronti të gjerë bashkëpunimi opozitar kunder shumices se...