Home Tags Qeveria Rama

Tag: qeveria Rama

Mosmarrja e pagës mujore, pedagogët kërcënojnë grevë të përgjithshme

Vetëm 10 ditë nga mosmarrja e pagës së muajit janar, Pedagogët e Universitetit të Tiranë kanë dalë me një deklaratë ku kanë kërcënuar me...

Një kujtesë për të paditurit e shkencës dhe praktikës ekonomike

Nga Kasem Seferi Më duhet të bëj të ditur për të gjithë ata që shfaqen ekraneve të TV – ve si ekspertë, apo nuk e...

Reforma në institucione pa analizë dhe objektiva rrezikon përsëritjen e gabimeve

INTERVISTA: Flet Zef Preçi, Drejtori Ekzekutiv i Qendrës Shqiptare për Kërkime Ekonomike Reforma në institucione pa analizë dhe objektiva rrezikon përsëritjen e gabimeve NENTITULLI Në periudhën afatshkurtër,...

Nga emrat e rinj të qeverisë deri te ‘tërmeti’ në administratë,...

Më 25 gusht, Partia Socialiste do të mbledhë Asamblenë, ku do të diskutohet mbi planin katër vjeçar qeverisës. Bilanci zgjedhor por edhe reforma në administratë...

IKMT sulmon nje biznes te sukseshem. Nese Rama nuk reagon, partneriteti...

Nga Artur Nura IKMT u raportua nga te interesuarit se prishi organizimet e nje feste verore ne Livadh, realizuar nga nje biznes privat i nderuar...

Rikthehen 3 P-t e Ramës: Bashkitë mund t’ia japin edhe privatit...

Qeveria, e cila ndër vite ndezi dritën e gjelbër me disa dhjetëra koncesione në sektorë të ndryshëm, duket se ka menduar që edhe vendorët...

Në tre muajt e parë të 2017-ës, Qeveria zgjeroi me 78...

Borxhi i qeverisë u shtua edhe me 78 milionë euro në tremujorin e parë të vitit, sipas të dhënave nga Banka e Shqipërisë. Në fund...

Blushi Ja posti që do ketë Basha në qeverinë e Edi...

Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi i ftuar në emisionin “Të PaEkspozuarit” në News24 se Lulzim Basha është i bindur që do të jetë Ministër...

360grade.al: Ja përse nuk ra sot qeveria Rama

Iluzionet e humbura” të shumë parashikimeve, që 11 Prilli ishte dita e rënies së qeverisë Rama, patën një ditë të sikleteshme. Loja Meta-Rama, është më...

Blushi i ashpër me Ramën: Ministrat i hoqe se ta kërkojë...

Kryetari i LIBRA-s Ben Blushi ka sulmuar ashpërsh kryeministrin Rama nga foltorja e Kuvendit për ndryshimet në qeveri. Ai tha se minisrat u larguan...