Tags Posts tagged with "Shqiperia"

Tag: Shqiperia

Shqipëria e rrezikuar nga terorrizmi, alarmin e jep shefi i shtabit...

Flet për herë të parë shefi i shtabit të ushtrisë Bardhyl Kollçaku. Në një intervistë dhënë gazetarit Roland Qafoku në emisionin “Debati në Channel...

Përmbytjet/ Skenarët e rrezikut shqiptar, mund të preken 565 000 banorë.

Përmbytjet në Shqipëri janë një problem veçanërisht midis Nëntorit dhe Marsit, kur bien rreth 80% e reshjeve vjetore. Ultësirat perëndimore dhe basenet ujore të...

Raporti i A.E.M.: Shqipëria me plazhet më të ndotura në Europë

Shqipëria renditet e fundit ndër 28 vendet anëtare të Bashkimit Europian. Vetëm 35% e plazheve janë vlerësuar në raportin e fundit të EEA me...

Berisha pas të dhënave të CIA-s: Rrethi i kuq për Ramën...

Noriega ne rreth te kuq! Te dashur miq, lajmi i dhene dje nga te gjitha mediat, sipas te cilit SHBA, Agjensia Qendrore e Zbulimit (CIA)...

CIA për Shqipërinë: Pikë aktive e trafikut të drogës, po zgjeron...

CIA amerikane shkruan se Shqipëria është një pikë aktive e trafikimit të drogës nga Azia Jugperëndimore drejt Ballkanit dhe Europës. Sipas CIA-as, në një masë...

Shqiptarët, punojnë 3 javë më shumë në vit se europianët!

Një punonjës shqiptar me pagë punoi mesatarisht në javë 42.9 orë, në vitin 2016, rreth 2.6 orë më shumë se mesatarja e orëve të...

Siguria ushqimore dhe qytetaria e përgjegjshme! Rasti Lahi dhe Kompania Neranxi!

Nga Artur Nura Se fundi ka patur me te drejte një shqetësim publik për sigurinë ushqimore ne Shqipëri ku padyshim ne gjera dhe elemente te...

Rezoluta e SHBA: 600 mln USD për muxhahedinët e Tiranës

Mbështetja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës kundrejt pjesëtarëve të opozitës iraniane, jo vetëm nuk zbehet, por tashmë, veç kundërshtimeve ndaj regjimit të Ajatollahut,...

Çfarë synon BE-ja, me krijimin e një Jugosllavie të vogël në...

Nga Boris Kálnoky Ideja ka lindur në Ballkan. Presidenti aktual i Serbisë Aleksandër Vuçiç e ka formuluar atë kështu: A nuk do të ishte më...

Diskursi i njëjtë politik i Tiranës dhe Prishtinës ndaj Krahinës së...

Nga Refik Hasani Diskursi politik që kan ndjekur Tirana dhe Prishtina zyrtare që nga mbajtja e Referendumit të datës 1 e 2 marsit  1992 e...