Home KRYESORE Histeria ndaj BIRN është e shëmtuar.

Histeria ndaj BIRN është e shëmtuar.

Nga Habjon Hasani

Meqenëse per ceshtjen DIA-CEZ kam shprehur qe ne fillim, hapur, dyshimet mbi disa elemente. Dhe mqs sot shoh qe ka nje histeri mediatike kunder BIRN, dua te them 3 gjera:

1. Tek ai shkrim i BIRN mund ta kisha dhe une emrin. Ai aludimi ne raport per “ish-kryeministrin” ishte i shkruar e zeze mbi te bardhe.
Fakti qe ishte lene pa emer, eshte me teper pisllik dhe intrige e atyre qe e vendosen/sugjeruan se sa dashakeqesi e BIRN qe e raportoi apo mungese profesionalizmi nga BIRN.

2. BIRN eshte nje nga redaksite me te mira investigative dhe ne kendveshtrimin tim e vetmja qe zakonisht raporton me nje kualitet mbi mesataren.
Te gjitha mediat qe sot e akuzojne BIRN dhe shfryjne kunder saj, as kane investiguar e as investigojne dot. Thjesht sherbejne dhe kaq.

3. Mos u merrni me BIRN, po keni bythe merruni dhe gjeni se kush e beri intrigen me ate raportin e “Clifford”. Une them se shoku Edi dhe shoku Damian mund ta kene nje ide.

Ose mund te pyesni dhe shokun Samir apo shokun Tom.

Histeria ndaj BIRN eshte e shemtuar. Pike.

Share: