Home KRYESORE Basha: Me Ramen kryeninister nuk hyjme ne zgjedhje

Basha: Me Ramen kryeninister nuk hyjme ne zgjedhje

“Qeveri teknike, pasi Edi Rama e ka treguar botërisht se është i paaftë të organizojë zgjedhje të lira dhe të ndershme. Ka qenë protektor dhe organizator i prishjes së zgjedhjeve” Kryetari i PD-se dhe lideri i opozitës, Lulzim Basha, deklaroi dje se me Ramën kryeministër nuk mund të ketë zgjedhje të lira dhe të ndershme. “…Ne e kemi shprehur qartë: Me Edi Ramën zgjedhje të lira dhe të ndershme nuk mund të ketë”, – tha dje Basha në emisionin “Pesë pyetje nga Babaramo”.

Share: