Home KRYESORE Basha mbledh aleatet, dekriminalizimi dhe zgjedhje te lira…

Basha mbledh aleatet, dekriminalizimi dhe zgjedhje te lira…

Partia Demokratike thirri një tryezë me aleatët e saj ku përcaktoi si prioritete të saj dekriminalizimin dhe zgjedhjet e lira dhe të ndershme. Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, në përfundim të takimit tha: “Reforma në drejtësi është diskutuar dhe mbetet një nga prioritetet, por dekriminalizimi dhe zgjedhje të lira të ndershme janë prioritet sot në tryezën e opozitës”. Basha tha se procesi i dialogut është i hapur dhe se është i bindur që parti të tjera do i bashkohen aleancës kundër qeverisë Rama- Meta. [ 86 more words. Duket se zgjedhjet e parakoheshme edhe pse nuk artikulohen publikisht, ato duhet te jene afer. Duket se kunder tyre mbetet veten Edi Rama dhe nje pjese e saj qe jane afer me kryeministrin.

Share: