Home KRYESORE Turpi ne ditët e sotme sipas gjigantit Kristo

Turpi ne ditët e sotme sipas gjigantit Kristo

Nga Erion Kristo

Turp:

– Kryeministri ofendon nje pedagog dhe figure te njohur publike, ne vend qe te marre ne konsiderate sugjerimet e tij.

– Njerezit vazhdojne t’i puthin doren liderit suprem, si nje here e nje kohe.

– Ai qe vilte parate e Gerdecit do marre dhe demshperblim per vitet e burgut. Gjithashtu edhe ai qe firmoste ne leket qe mbajme neper duar. Te dyve u paskemi leke borxh neve qe jemi te vrare e te vjedhur.

– Ministria e antikultures e shtyu per me vone zhvarrosjen e Ibrahim Kodres. Protestat qytetare dhe intelektuale paskan vlere, po duhet dhe vigjilence se keta e bejne naten ate qe mendojne diten.

– Partia qe ka pushtetin, nuk e ka idene se ca eshte demokracia e brendshme. Imagjinoni se sa demokraci mund te sjelle ne jeten tone.

– Mjekesia ashtu e mjekesia keshtu. Po ne qe lame leshte me ilace neper spitale e dime me saktesi se si eshte.

Share: