Home KRYESORE Baba Mondi do të takojë në maj Papa Franceksun

Baba Mondi do të takojë në maj Papa Franceksun

Kryegjyshi Botëror i Bektashijve, Baba Mondi pritet të takojë në muajin maj Papa Franceksun. Mësohet se takimi në audiencë do të mbahet më 11 maj, në selinë e shenjtë të Vatikanit dhe pikërisht në sallën Pavli VI. Lajmi është konfirmuar nga përfaqësues të Kryegjyshatës Botërore bektashiane.

Share: