Home KRYESORE Nje vajze… si te Fortet e “Rruges Bardhyl” dje!

Nje vajze… si te Fortet e “Rruges Bardhyl” dje!

Nga Jonela Sakajeva

…e ulur tek Sophie per kafen e pasdites. Ne tavolinen ngjitur, nje djale dhe nje vajze shume te rinj, diku tek 16-17 vjec. Djali me i qete, vajza flet me nje shpejtesi afersisht 100 km/ore.

Nje bukuri njomzake qe nuk shkon me te foluren si nje 30-vjecare plot zhargone te fortesh. Sigurisht cudia nuk eshte kjo, por biseda si goce e nje babai me leke.

Vajza- djalit: “shkova tek babi me i marr leke. Ai po flinte. I thash, ba m’duhen leke se du me ble gjona por tek exchange nuk shkoj dot se kur m’shohin m’kerkojne komision. Mire tha babi n’a celesin, shko merr leke, ma sill prape dhe m’le rehat se po flej”.

Pas kesaj vajza i’a plasi te qeshures si me thene qe ej e sheh c’baba kam dhe se atij ja marr leket kollaj. Pas ketij rrefimi e pash serish ne fytyre vajzen-grua-burre e cila flet vetem per euro, meshkuj muskuloz apo instagram dhe nuk di kush m’u dhimbs me shume ajo apo prinderit e saj.

Natyrisht, qe faturen e tavolines e pagoi ajo me nje sjellje si dikur te fortet e Rruges Bardhyl….

Share: