Home KRYESORE Bilanci korrik- gushtit dhe viktimat…

Bilanci korrik- gushtit dhe viktimat…

Nga Ylli Dylgjeri

Deri tani “lufta” nën tavolinë PS- LSI ka dalë me barazim, dhe është mbyllur me një darkë paqeje në Durres. Si zakonisht në fund të çdo ndeshje bëhet edhe bilanci i arritjeve dhe dështimeve.

Skaneri publik ka evidentuar “luftëtarët” që kane markuar njëri-tjetrin për çdo ndeshje gjatë dy muajve të fundit. Kanë dalë të humburit, edhe pse politika ka bërë markimin me gazeta, median tv, deputetë e deri te analistet.

P.sh, janë vënë përballë News 24 me Ora NEWS, Portali 360 grade ndaj Portalit Pamfleti, Syri ndaj Lapsit, Kaubojsi Eduard është ndeshur me këshilltarin Kaba.

Lufta solli dhe “viktima” shëndetsore,

PS shtroi në spital Avokat Ngjelën,

LSI ka shtruar Koço Kokëdhimën…

Gjithesesi, Gushti po mbyllet me nje ulje temperaturash. Vetingut po afron…

Rradhën e ka Shtatori…

Share: