Home KRYESORE Ganaj i ILDKP “dhuratë” vetes makinë të 2016, kushton 83 milion lekë

Ganaj i ILDKP “dhuratë” vetes makinë të 2016, kushton 83 milion lekë

Shkëlqim Ganaj, kreu i Inspektoriatit që kontrollon pasurinë e zyrtarëve të republikës së Shqipërisë, ka hapur një procedurë prokurimi për të blerë një automjet luksoz. Në kulmin e debateve se zyrtarët jetojnë mes luksit, Ganaj ka preferuar që ti bëjë “dhuratë” vetes një automjet të vitit 2016, me kilometrazh “0”.

Boldnews.al ka siguruar dokumentet e këtij tenderi, që është hapur në Agjencinë e Prokurimit Publik. Fondi i akorduar nga ILDKPKI-ja është plot 83 milionë lekë të vjetra. Nisur edhe nga funksioni që mban Shkëlqim Ganaj, pakkush mund ta denoncoj, qoftë në prokurori apo në publik. Koha e ka treguar se kryeinspektori ka reaguar kur i janë prekur interesat, me dy paraardhësit e tij, Adriatik Llalla dhe Zana Xhuka.

SPECIFIKIMET TEKNIKE
AUTOVETURë
Automjeti do te jete prodhim i vitit 2016 me 0 km.
Nr i cilindrave 4
Volumi i cilindrit Min 1991
Fuqia motorike Min 130 kw
Fuqia motorike Min 180 hp
Lloji i karburantit Benzine Super
Konsumi i karburantit, i kombinuar (max.) 7,5 l/100km
Emetimi i dioksid karboni CO2 Sipas standarteve te CE
Transmisioni – lloji i kambios auto
Terheqja 4X4
Kambio automatike me 9 marshe
Shpejtesia maksimale Min 230 km/h
Pershpejtimi 0-100 km/h Max 8 sek
Emetimi standart i gazrave Euro 6
Distanca aksiale Min 2930 mm
Tipi i gomave te para/prapa (me disqe alumini) R 17
Hapesira e bagazhit , e mbyllur Min 540 L
Numri i uleseve te lejuara Min 4+1
Ngjyra: E Zeze metalizato

Tapiceria: Lekure bezhe ” maçhiato” / e zeze
Tavan stofi me ngjyre bezhe “maçhiato”
Dru are ne ngjyre kafe me shkelqim (tek tapiceria)
Airbag per shoferin dhe pasagjerin
Airbag anesore dhe per mesin per shoferin dhe pasagjerin
Airbag per dritaret
Airbag per gjunjet
ASR
Frena adaptive me asistent Hill-Start
ABS
Asistent per tregimin e intervalit te servisit
Asistent frenash BAS
Sinjal lajmerues per konsumimin e frenave
Kycje qendrore me celes te brendshem (me 2 celesa)
Njesi pedali reaguese ndaj perplasjes
Udhezime perdorimi dixhitale
Start & Stop
Sedilje te parme me komandim elektrik
Sediljet para me ngrohje dhe ftohje
Sediljet e pasme me ngrohje
Frena elektrike parkimi
Ndricim per hyrjen dhe daljen nga makina ne pasqyrat e jashtme
Kutia e ndihmes se shpejte
Indikator lajmerues i nivelit te lengjeve
Mbeshtetesja e krahut e levizshme per shoferin dhe pasagjerin
Kroskoti me mbyllje, kondicionim dhe ndricim
Asistent i dritave te tavanit
Pasqyrat e jashtme me ngrohje dhe te ndryshueshme nga brenda
Xhami i pasem me ngrohje dhe kontrollues kohe
Pult elektronik
Ndricim i brendshem qe perfshin drite te brendshem te perparme me rele vonese
Funksion komandimi One-Touch per fshireset e xhamave
Dritaret elektrike me kontroll dhe sensor pengese/bllokimi (4)
Drita per lexim dhe ndricim ne mbeshtetesen e krahut dhe ne pasqyren e brendshme
Mbrojtje nga goditjet anesore
Prize 12 V ne pjesen e pasme
Timoni i ndryshueshem manualisht
Mbeshtetesja e krahut me vendmbajtese aksesoresh
Xhama te erret anash dhe pas me nje shtrese te vetme min 30%.
Sinjale paralajmeruese alarmi audiovizuale
Trekendesh paralajmerues
Fshirese xhamash me sensor per shiun
Integrim per Smartphone, Integrim per Smartphone (Apple CarPlayTM), Integrim per Smartphone (Android Auto)
Feneret prapa LED (tail lights)
Kamera per indietro
Pilot /Asistent Parkimi
Asistent aktiv i frenimit
Antene per GPS
Paketa e memorjes
Sistemi PRE-SAFE®
Leva te komandimit te marsheve te timonit Direct Select
Tastiere dixhitale me buton kontrolli me prekje dhe kontrollues.
Ekran i zmadhuar
Navigator
Sistem monitorimi i presionit te gomave
Asistent i Shenjave te Trafikut Traffic Sign Assist
Klimatizator me zona
Parainstalim per sistemet mbajtese te tavanit
Paketa e ndricimit te brendshem
Dera e bagazhit me mbyllje lehtesuese
Ndezje pa celes KEYLESS-GO
Parainstalim motor per ajer te kondicionuar
Pakete per permiresimin e performances se kondicionerit
Certfikata e Konformitetit Euro 6
Drita adaptive frenimi
Rregullorja per zhurmat sipas ECE R51-3
Paketa e brendshme
Ore Analoge
Ndricim ambienti
Timon multifunksional me lekure nappa
Paketa e Jashtme
Guida AGILITY CONTROL
Paketa e ndricimit me shume lente LED
Fenere te Adoptueshem “Highbeam Assist Plus”
Sistem Ndricimi Inteligjent
Paketa e pasqyrave
Pasqyrat brenda dhe jashte me veti fotokromatike
Mbyllja e pasqyrave elektrike
Paketa kunder vjedhjes
Alarmi kunder vjedhjes me mbrojtje ndaj zhvendosjes se automjetit
Monitorimi i brendshem me rreze Infrared
Tapete velur
Mbrojtje per kembesoret/Opinion.al

Share: