Home KRYESORE Ja kush dhe pse e sulmoi me granatë RTK-në…

Ja kush dhe pse e sulmoi me granatë RTK-në…

Në një njoftim, ata kanë bërë të ditur se RTK-­në e kanë sulmuar me arsyetimin se është rreshtuar krah qeverisë, transmeton Indeksonline.

Rugovasit kanë paralajmëruar sulme më të ashpra kundrejt qeverisë. Njëkohësisht, ata u kanë bërë thirrje gazetarëve ta mbrojnë Kosovës duke raportuar realitetin.

“Mbrëmë e sulmuam RTK­në me granatë dorë. Arsyet për këtë sulm janë si më poshtë:

1. RTKja nuk na e qiti njoftimin qe ne e kishim sulmue shpine e Murat Mehs para disa ditve.

2. RTKja per cdo dit po qet vec lajme pro demarkacion dhe pro qeveri. RTK­ja asht rreshtu ne anen e qeveris qe po i shet bjeshket tona.

I bajm thirrje krejt gazetarve me e mbrojt token e Kosoves duke e kallxu realitetin e jo me i qit hi syve te popullit tone. Nese Qeverija nuk nalet sulmet tona kane me u ashpersu perhere ma shume.”

Share: