Home KRYESORE Kreshnik Spahiu mesazh Granit Xhakes

Kreshnik Spahiu mesazh Granit Xhakes

Mesazhi Kreshnikut për Granit Xhakën: Bravo miku im që refuzove përfaqesuesen e tradhëtarëve. Ata nuk janë Kombëtarja jonë sepse Kosova nuk është komb, por djepi i shqiptarizmit. Kosova e ka Kombëtaren e saj dhe ajo është Kombëtarja kuqezi. Çdo refuzim për të veshur fanellën verdheblu është akt patriotik. Ne, jemi me ty sepse ti na bën krenar edhe me shkēlqimin shqip në mesin e alpeve zviceriane. Ne duam një komb, një himn, një Kombëtare dhe një flamur. Përshëndetje të përzemërta, Kreshniku!

Share: