Home KRYESORE Ja kush janë vajzat milionere dhe seksi të Shqipërisë

Ja kush janë vajzat milionere dhe seksi të Shqipërisë

1. Lori Hoxha, Sara Hoxha: Dy motrat simpatike të cilat lakmohen nga të gjithë për stilin në të veshur dhe jetën që bëjnë, janë edhe shumë të zonjat në mbarëvajtjen e bizneseve që babai i ndjerë i ka lënë trashëgimi. Lori Hoxha ka provuar se ka mundur të vazhdojë rrugën e babait të saj me shumë rigorozitet. Tashmë ajo nuk njihet thjesht si vajza e Dritan Hoxhës, por si një Fashion Icon dhe producente në rritje. Familja Hoxha ka burim të ardhurash nga Top Media, Digitalb dhe Lori Caffe.

adela-sollaku2. Adela Sollaku: Vajza e ish kryeprokurorit Theodhori Sollaku, është një tjetër figurë interesante. E kuruar në detaj dhe gjithnjë në super formë fizike. Gjithashtu e njohur edhe si e dashura e zemrës e reperit Ledri Vula.

3. kristine-neranxiKristina Neranxi: Një tjetër bjonde simpatike, gjithnjë e krahasuar me Paris Hilton për nga ngjashmëria fizike. Kristina është menaxherja e firmës së babait të saj dhe ka Bar Divina në bllok të cilën e punon me produktet e saj.

4. Sindi Xhillari: Sindi është vajza e pronarit të Folie Terrace, Alban Xhillarit dhe gjithashtu edhe të Millenium Group. Bukuroshja është 21 vjeç.

5. Jonida Maliqi: Këngëtarja e njohur ka rënë në sy për stilin dhe pamjen e jashtme që në moshë shumë të re. Jonida zotëron Unique Shop me këpucë dhe veshje të cilat kanë çmime pak të kripura duke qenë se janë ekskluzivitete të Kenzo dhe firma të tjera prestigjioze, por duket se mjaftojnë për ta bërë bukuroshen të ketë një jetë mjaft vanitoze.

6. Elena dhe Erisa Male: Vajzat e biznesmenit Behar Male i cili zotëron Nobis dhe Plaza Hotel. Të dyja bukuroshet janë menaxhere tek bizneset e familjes.

7. Era Xhabafti: Vajza simpatike e familjes Xhabafti njihet për hijeshinë që ka kur shfaqet në jetën e Tiranës. Era nuk është vetëm e bukur por edhe shumë e zënë me punë. Ajo ka Mini Invest, kompani që merret me Parmalat, Danone, Aktivia etj, menaxhon Liu Jo dhe gjithashtu punon si pedagoge e jashtme në Universitetin e Tiranës, Fakultetin e Ekonomisë.

8.ersi-ngjelaErsi  Ngjela. Të gjitha këto, bukuroshja i ka si pasojë e bizneseve familjare që përfshijnë Insig, Birra Tirana, Uji Selita etj.

9. Manjola Sulaj: Bashkëshortja e pronarit të Taiëan e cila menaxhon edhe pishinat e Aquadrom. Ornela Muçaj: Arkitekte, punon me bashkëshortin i cili gjithashtu është arkitekt. Ata kanë një studio të suksesshme e cila duhet të sjellë goxha fitime nëse i hedhim një sy garderobës së Ornelës.

10. krista-merkociKrista Merkoçi: Fashion Blogger, dhe princesha e mamit. Familja e Kristës ka një farmaci dhe ekskluzivitetin e firmës “Korf” dhe “Dermastir”.

11 – Armina Mevlani: U bë e njohur për publikun si Miss Albania por që në moshë shumë të vogël njihej nga shumica e njerëzve si vajza e vetme e Arben Mevlanit dhe Moza Mevlanit, dy personazhe me shumë influencë në botën e medias dhe spektaklit. Bukuroshja shquhej që adoleshente për rrobat e shtrenjta dhe stilin e veçantë Punk Rock. Më pas Armina kthehet në një Business Ëoman dhe hap dyqanin e saj më veshje Delirium ku merr brande ekskluzive si Diane Von Furstenberg, Michael Kors, Giuseppe Zanotti etj.

12- bora-kokedhimaBora Kokëdhima: Rebelja e familjes Kokëdhima, Bora, shquhet për personalitetin e saj eksploziv dhe ndër të tjera edhe për brandin Savage të cilin ja ka dalë ta prezantojë me shumë sukses në treg. Bjondia simpatike është vajza e ish deputetit Koço Kokëdhima i cili zotëron edhe shumë biznese.

Share: