Home KRYESORE Imami i Xhamisë së Tabakëve: “Top Show” më ngriti kurth, futi përçarje...

Imami i Xhamisë së Tabakëve: “Top Show” më ngriti kurth, futi përçarje mes myslimanëve!

Emisioni “Top Show” që transmetohet në Top Channel ka pasur të ftuar përpara disa ditësh hoxhallarët Omer Bajrami dhe Elvis Naçi nga xhamia e Tabëkeve në Tiranë.

Biseda mes tyre ka shkaktuar mjaft debate mes besimtareve myslimane dhe debati ka vijuar edhe në rrjetet sociale. Shumë besimtarë janë rreshtuar në krah të Imamit Elvis Naçit, ndërsa të tjerë kanë përkrahur Hoxhë Omer Bajramin.

Pas këtyre debateve Naçi publikon një video ku shpjegon se i kanë ngritur kurth nga emisioni dhe se ajo që ndodhi ishte një intrigë për të futur përçarjen mes myslimanëve.

Share: