Home KRYESORE Majlinda Bregu publikon një sms nga Kurbini: PD ka ngelur pa kryetar!

Majlinda Bregu publikon një sms nga Kurbini: PD ka ngelur pa kryetar!

Nga Majlinda Bregu

Kam lexuar prej mbreme me kujdes te gjitha mesazhet e komentet ne wall apo inbox timin. Nga Tirana, Durres, Dibër, Yzberisht, Lezhë, Kurbin,Sarandë, Fier.

Mos qofsha gabuar por besoj se nje komunikim i hapur brenda partise, brenda nesh, eshte nje menyre jo vetem per te bashkebiseduar per problemet e ngjashme e të ndryshme, por edhe nje detyrim per ata qe na votojne sot dhe ata qe ende nuk jane te bindur se duhet te votojne Partine Demokratike.

Opozita e sotme eshte qeveria e neserme. Thene ndryshe ka nje menyre per te ditur se si do te qeveriset neser vendi, duke qene ta hapur me debatet qe konsumojme se brendshmi.

Me lejen e atyre qe me kane shkruar po ju percjell nje prej tyre:

“Mirmbrema Zonja Bregu donja te ndanja me Juve shqetesimin e situates jo te mir ne degen tone ne Kurbin. Qfar po ndodh me PD dhe lidershipin e saj a esht kjo PD qe ne kishim dhe duam perse nuk behet nje analiz e thell ne kryesin e PD.a na ndihmon kjo situat per zgjedhjet e 2017, perse nuk perfundojn zgjedhjet per kryetaret e degeve ne disa rrethe, kurbini siq e Dini ngeli pa kryetar bashkie dhe aktualisht dhe pa Kryetar Partie pra po flasim per bastjonin e PD ne Kurbin…

Share: