Home KRYESORE Video/Performanca e Inva Mulës dhe Rita Orës në Vatikan

Video/Performanca e Inva Mulës dhe Rita Orës në Vatikan

Nata dedikuar Nënë Terezës dhe shenjtërimit të saj mblodhi në Vatikan personalitetet më të larta, yjet e Shqipërisë në art dhe sport. Mbrëmja e hapur nga Lorik Cana dhe Rita Ora ka vijuar me performancën e shkëlqyer të “Ave Maria” nga Inva Mula, ndërsa kanë performuar gjithashtu edhe Shkëlzen Doli me violinën e tij të artë dhe kengetarja Rita Ora. Mrëmja vazhdoi me të tjerë yje dhe me tingujt e muzikes shqiptare duke i dhene asaj mbremje Vatikani ngjyra shqiptare.

Në videon më poshtë, po sjellim performacën e Rita Orës dhe Inva Mulës marre nga Opinion.al.

Share: