Home KRYESORE Ben Blushi themelon partine e re, ja detajet

Ben Blushi themelon partine e re, ja detajet

Ben Blushi, i cili zyrtarizoi te shtunen largimin nga Partia Socialiste me ane te nje letre te hapur, pritet te themeloje nje parti te re te cilen do ja beje me dije publikut te merkuren me 5 tetor.

Në një mesazh në celular nisur ndjekësve të tij, deputeti socialist Ben Blushi njofton një mbledhje të madhe të zgjeruar në kryeqytet. Në këtë mbledhje pritet shpallja e partisë së re, të përfolur prej muajsh si “Partia e Blushit”.

Por ne kemi me dhjetra parti politike dhe partia e Blushit do jete se deri tanishmet sigurisht qe e ka fundin e shpejt, ndoshhta me nje deputet! Ajo qe ka nevoje shqoeria shqiptare dhe poltika eshte nje parti e cila te munde te prishe themelet ekesaj politike 25 vjecare! Asgje nuk do vlente nese jo ky model!

Share: