Home KRYESORE Pandeli Majkos flet për kreun e PD-së, Lulzim Basha

Pandeli Majkos flet për kreun e PD-së, Lulzim Basha

Lulzim Basha si kreu i Partise Demokratike, ka marre vleresime per menyren se si e drejton kete parti, nga  ish kryeministri dhe deputeti i PS-së, Pandeli Majko.

Kete koment Majko e bëri gjatë emisionit “Kapital” në “Vizion Plus”.

– “Klima politike vazhdon të jetë e tendosur, por me Bashën kryetar PD-je janë krijuar kanale komunikimi dhe dialogu”, tha Majko.

Per me teper Pandeli Majko shtoi: “Të jem sinqertë, Basha po formëzohet si lider në PD, por ai po drejton në një moment të vështirë në parti. Ai nuk ka asnjë dysh, asnjë tresh, por ka Berishën dhe drejton me grupin e tij parlamentar. Por mendoj se Lulzim Bashën e vërtetë do ta shohim në zgjedhjet e vitit të ardhshëm”.

Share: