Home QASJE QE BEN LAJM Valbona Peraj braktis Shqiperinë njëherë e për gjithmonë

Valbona Peraj braktis Shqiperinë njëherë e për gjithmonë

Nga Era Cela

Këngëtarja e mirënjohur Shkodrane Valbona Peraj prej muajsh ka qënë në qendër të vëmendjes të publikut shqiptar artdashes.

Por Bona së fundmi vendosi të braktisi Shqipërinë një herë e për gjithmonë për të nisur një tjetër rrugëtim, atë të jetuarit jashtë atdheut ku së bashku me djalin e saj Albon ajo prej muajsh jeton në SHBA.

Peraj thotë se e mori këtë vendim për një të ardhme më të mirë: vendosa të jetoja në SHBA së bashku me djalin tim i cili filloi dhe shkollën klasën e parë këtu në SHBA.

Pervec faktit që kjo është një ogur i mirë që Peraj edhe pse nuk kthehet më për të jetuar në Shqipëri, ajo mbetet ketu me artin dhe kenget e saja.

Në një status në rrjetet sociale, Valbona thotë se këtë herë do vije.me nje duet krejt ndryshe … “Ne ndajmë të njëjtin pasion per këngën dhe të njëjtin profesion Inxhinieri. Me brilantin Nik Carku do vijme ne Shqiperi.me kengen dhe pasionin tone ne duet”

Pra sic kuptohet pritet që Valbona Peraj te vije me nje duet krejt ndryshe me këngëtarin Nik Carku ku suprizat e këngëtares seksi shkodrane nuk kanë të ndalur dhe neve nuk na mbetet gjë tjetër vec se ti urojmë Bonës vetëm suksese kudo që të jetë.

Share: