Home KRYESORE Mediokriteti sot? Me shume kritike ndaj kritikeve te regjimit se ndaj vete...

Mediokriteti sot? Me shume kritike ndaj kritikeve te regjimit se ndaj vete regjimit.

Nga Neritan Sejamini

Nje nga shenjat kryesore te nje shoqeria te prapambetur dhe mediokre eshte fakti se aty ka me shume kritike ndaj kritikeve te regjimit se ndaj vete regjimit.

Perpjekjet disa ditore te elites intelektuale te vendit per te diskredituar dhe perçmuar nje vajze te lire dhe me kurajo, ne nje vend plot skllever dhe bythelepires, u pasuan sot nga nje pohim spektakolar i Kryeministrit Rama—qe, meqe ra fjala, as nuk i ka bere fare ne te mesme shumicen e lendeve ku Mirela mund te kete marre pese—i cili, me krenarine e fitimtarit, deklaroi nga Kolonja (nje vend legjendar qe ka qysh me 1944 qe njeh dhe voton vetem nje Parti) se fajin per keqqeverisjen e tij e ka opozita se po te kishte nje opozite te zonjen dhe te mire ai nuk do vidhte dhe grabiste kaq shume.

Share: