Home KRYESORE Moti i keq, vonesa në 13 fluturime nga Rinasi

Moti i keq, vonesa në 13 fluturime nga Rinasi

Kushtet e këqija atmosferike kanë krijuar vonesa edhe në fluturimet ajrore nga dhe per Rinasin. Raportohet qe me nga 1 orë e 30 minuta janë vonuar fluturimet nga Rinasi drejt Bergamos, Pizës, Peruxhias, Frankfurtit, Torinos, Milanos, dhe 5 orë Rinas-Bolonjë. Lapsi.al raporton në total për 13 fluturime të vonuara. Udhëtarët mbërritën me vonesë në Rinas për shkak të bllokimit të autostradës Tiranë-Durrës.