Home QASJE QE BEN LAJM Video/Takimi Ramës dhe Bashës në Vjenë, flet Samir Mane

Video/Takimi Ramës dhe Bashës në Vjenë, flet Samir Mane

Biznesmeni i njohur Samir Mane, ne emisionin opinion,  i pyetur nëse është e vërtetë që ka organizuar një takim në Vjenë mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës, ka mohuar një gjë të tillë. Ndërsa duke folur për marrëdhëniet e tij me politikanë, ai u shpreh se ka me ta vetëm marrëdhënien institucionale si pjesë e forumeve të ndryshme të biznesit.

 Mane përjashtoi dhe mundësinë që në të ardhmen t’i hyjë politikës. I pyetur për bindjen e tij politike, Mane tha se refuzon të japë një përgjigje për të mos ndikuar te vota e 2700 punonjësve të kompanive të tij.

Por, kur foli për preferencat e tij në SHBA, tha se preferenca e tij janë Republikanët edhe pse këtë herë nuk mbështet Donald Trump.

 

Media