Home KRYESORE Blushi kapet me Braçen: Pusho miush…

Blushi kapet me Braçen: Pusho miush…

Në parlament po zhvillohen debate të ashpra mes kryeministrit Rama dhe deputetit Ben Blushi, i cili është një prej 7 ligjvënësve që kanë kërkuar intepelamcë për çështjen e negociatave me BE.

Blushi ka shpërthyer në akuza të ashpra duke akuzuar drejtpërdrejtë kryeministrin Rama se mbron të inkriminuarit në rangjet më të larta të qeverisjes.

Teksa Blushi akuzonte, deputeti Erjon Braçe reagoi nga vendi.

Blushi i’u përgjigj Braçes me fjalët “pusho, o miush pusho!” Ndëkorhë, Blushi duket se ka gjetur mbështetje edhe tek opozita e djathtë. Ai ëhstë mbështetur nga deputeti Flamur Noka. Teksa Blushit i përfundoi koha dhe i’u prej fjala, Noka ndërhyri nga vendi duke debatuar me drejtuesen e seancës Valentina Leskaj./Java/

Share: