Home KRYESORE Edi Rama Justifikon pasurinë e Alfred Pezes

Edi Rama Justifikon pasurinë e Alfred Pezes

Kryeministri Rama ka reaguar për herë të parë lidhur me pasurinë e deputetit Alfred Peza, por edhe kete here duke ju pergjigjur nje komentuesi ne Facebbok!

Një komentues në Facebook, e ka ngacmuar kryeministrin duke i thënë:

“Alfred Peza pe 1 vit e gjys beri 1 miliard lek…po pse do rri sajmoja pa marre gje per 3 vjet e gjys minister… mjer moj shqiperi..po na pin gjakun per dit”.

Ndërkohë kryeministri i është përgjigjur, duke mohuar akuzat ndaj Pezës, që sipas tij janë thjesht politike.

“Po te degjosh Shqupin keshtu eshte, miliarda nga te kater anet, po fakti eshte se te ardhurat e Alfred Pezes nuk jane shtuar aspak qekur ka hyre ne politike dhe kete e tregon qarte deklarata e pasurise! Po me ke te flasesh, me kengetaret apo me spektatoret e Shqupit?!”, shkruan Rama.

/LAPSI.AL/

dsadad

 

Share: