Home KRYESORE BDI mbledh kryesinë. Si do jetë qeveria?

BDI mbledh kryesinë. Si do jetë qeveria?

Bashkimi Demokratik për Integrim ka mbledhur këtë të shtunë kryesinë në Tetovë për një vendim final mbi formimin e qeverisë së re te Maqedonisë.

Anëtarët e kryesisë së partisë shqiptare që fitoi 10 vende në Parlamentin maqedonas. Nga vendimi i kësaj partie varet edhe e ardhmja e qeverisjes se vendit fqinj, që duket se ndodhet në ngërç.

BDI gjendet midis dy zjarresh, i pari qe do qeverise me nje qeveri kryesuar nga nje parti maqedonase sic eshte ajo e Nikola Gruevskit qe ka demonstruar se nuk i ka qef aspak shqiptaret dhe,

ne krahun tjeter me socialdemokratet e Zoran Zaev i cili konsiderohet si produkt i NetWorkut te George Soros dhe qe tashme me administraten e re te Donald Trump sigurisht ndohet ne pozita shume te veshtira.

BDI i trembet edhe nje pakenaqesie te mundeshme te Administrates Trump

Share: