Home KRYESORE “Hajnat e dreqit, na shkatërruat”, Rama debaton ashpër me një komentues

“Hajnat e dreqit, na shkatërruat”, Rama debaton ashpër me një komentues

Kryeministri Rama ka debatuar ashpër në Faqen e tij në Facebook me një komentues. Pas postimit të videos ku Rama zotohej për rilindjen e fshatit, dikush e ka akuzuar dhe e ka quajtur hajn (hajdut). Lexoni më poshtë replikat.

Komentuesi: si ka mundesi qe jemi vendi i dyte ne europe per burime vaji natyror dhe jemi vendi me i varfer ne europe? zoti kryeminister.

Rama: Vendet nuk zhvillohen sepse kane po sepse dine!

Komentuesi: Z kryeminister per rrugen Reps-Fushe Arres cfare do behet. Jepi frym dhe asaj zone .

Rama: Do ta bejme

Komentuesi: Nuk e di por me duken te gjitha mashtrime.sepse po afrohen zgjedhjet ndaj ky eshte mashtrimi i radhes?

Rama: Te duken gabim Flamur se kemi tre vjet e gjysem qe po punojme dite – nate ne kete drejtim

Komentuesi: nje pytje z kryminister po villen leket ne banka ti me thua se kemi ber shtet

Rama: Jo villen po vidhen dhe vidhen edhe ne mes te Amerikes e te Frances nuk ndodh vetem ketu, por jane raste shume te vecanta keshtu qe gjej ndonje arsye tjeter per te thene a kemi bere a s’kemi bere shtet, sepse ka sa te duash te tjera perderisa ne po bejme shtet po ende s’e kemi bere ashtu sic duhet per ta quajtur me plot gojen shtet!

Komentuesja: Madhësia e xhepave sepse na jan mbush dhe tash kemi nevoj për xhepa më të mëdha… hajnat e dreqit

Rama: Nje vajze nuk flet me kete gjuhe them une, po ndoshta je djale pa edukate dhe profilin e ke si vajze se s’ka mundesi kjo gjuhe vulgare keshtu!

Komentuesja: sa keq më vjen, po jam vajz dhe nëse nuk të pëlqeu realiteti që thash unë mos u bëni hajna se na shkatrrut gjith shqiptaret kudo që janë… Lerini fjalët dhe premtimet, kapuni për veprash. nuk do të thotë që të gjith janë gënjeshtar/re skam nevojë të hap profil të rrem… Mjafton ju të jeni realist dhe ne vepra… Kaloni mirë dhe hidh një sy rreth e rrotull në tokat shqiptare/lapsi.al

Share: