Home KRYESORE Temperatura nën zero edhe javën që vjen!

Temperatura nën zero edhe javën që vjen!

Duket se i ftohti polar do të vazhdojë edhe javën që vjen edhe ne Shqiperi. Sinoptikanët parashikojnë vlera negative edhe pse do të ketë një rritje të lehtë në mesjavë, por sërish do mbetet nën zero. Veriu do të ketë sërish reshje dëbore dhe temperatura ekstreme. Nga fundi javes mendohet qe do fillojne shirat dhe zbutet pak i ftohti.

Share: