Home KRYESORE Video/ Thaçi-Vuçiç: Ti je njeri i dramave

Video/ Thaçi-Vuçiç: Ti je njeri i dramave

Takimi ndërmjet Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, dhe kryeministrit Isa Mustafa, me homologët e tyre serbë, Tomisllav Nikoliç e Aleksandar Vuçiç, kur filloi demsotroi nervozizem.

Tensionet në mes palës kosovare dhe asaj serbe nuk kanë të ndalur. Në videon e publikuar para nisjes së takimit dëgjohet teksa presidenti i vendit, Hashim Thaçi i thotë kryeministrit serb Aleksandar Vuçiç se “ti je njeri i dramave”.

Ndërsa, para se Vuçiç t’i përgjigjet ndërpritet nga shefja për politikë të jashtme e BE-së, Frederica Mogherini.

Share: