Home KRYESORE Deputetja e PD, Qirici: #KorçaNgrihet

Deputetja e PD, Qirici: #KorçaNgrihet

Nga Eleina Qirici

Fasadat e Bashkisë shtrihen në Pedonale, Bulevard Republika, tani dhe në sheshin e Pazarit pa pazar.

Zonat, lagjet dhe rrugët e tjera të Korçës janë thuajse një ‘Skenë Krimi’, megjithëse kjo është Korça ku vazhdojnë dhe jetojnë banorë të lënë tërësisht pas dore.

Fasada, varfërisë i jepen tablo për të kullotur syrin, si për të harruar hallet, si për të bërë ndonjë shëtitje në shmangie të depresionit.

Kryebashkiak, të bëj thirrje të ndërhysh urgjentisht në lumin e Korçës, që është kthyer në vatër sëmundjesh, sidomos tani që vjen stina e ngrohtë. Hiq mbetjet, pastro plehrat dhe fillo punën, lëri fasadat.

Qytetarët e mi, përzgjedhja juaj nuk gjykohet kurrë dhe pranohet si e duhura, por mjer kush ju gënjen, kush ju nëpërkëmb, kush ua keqpërdor përzgjedhjen dhe mjer kush nuk ju përfill.

#KorçaNgrihet

Share: