Home KRYESORE Pas darkës 4 orëshe, Rama dhe Meta drejt paktit për të dalë...

Pas darkës 4 orëshe, Rama dhe Meta drejt paktit për të dalë bashkë në zgjedhje, akord edhe për Presidentin?

Pak orë pas darkës që zgjati plot 240 minuta, me peshk, mish edhe verë, kanë nisur aludimet e para për atë që mund të kenë arritur mbrëmë Edi Rama dhe Ilir Meta.

Ora News njofton sot se të dy bashkëkryetarët e koalicionit qeveritar kanë gjetur gjuhën e përbashkët për të dalë së bashku në zgjedhjet e 18 Qershorit.

Ende nuk ka asnjë reagim zyrtar nga palët, por burimet e këtij televizioni bëjnë me dije se pakti përfshin edhe zgjedhjen e Presidentit të ri.

Share: