Home KRYESORE Demiraj takohet me kreun e Prokurorisë së Krimeve të Rënda

Demiraj takohet me kreun e Prokurorisë së Krimeve të Rënda

Ministri i ri i Brendshëm, Dritan Demiraj ka takuar ditën e sotme kreun e Prokurorisë së Krimeve të Rënda Besim Hajdarmataj. Në qendër të bisedimeve ka qenë intesifikimi e bashkëpunimi në luftën kundër trafiqeve dhe personave të përfshirë në të.

Demiraj që prej marrjes së detyrës ka zhvilluar takime intensive me drejtues të lartë të institucioneve shtetërore.

Dje ai u artikulua ne shty dhe u shfaq me video sepse kish nderhyre ne nje ceshtje te ofecereve te policise gjyqesore qe kish te bente me helmin e mbeshtetesve te PD ne mietin dhe nje helimimi te tyre..

Share: