Home KRYESORE Lajm i Fundit/ Sherr në zyrën elektorale…

Lajm i Fundit/ Sherr në zyrën elektorale…

Kjo fushatë elektorale ka qenë relativisht e qetë deri ne marreveshjen Rama – Basha dhe, me afrimin e datës së zgjedhjeve, u rriten edhe tensionet.

Kështu, një incident ka ndodhur në qytetin e Tiranës dhe policia njofton se në fshatin Bërxull, në një lokal kthyer në zyrë elektorale janë konfliktuar dy persona, njeri nga te cilet ka mbetur i plagosur me mjete prerëse dhe u dërgua me urgjencë në spital.

Mësohet se 40-vjeçari A. S. është konfliktuar me shtetasin N. P. 45-vjeç dhe përplasje mes tyre ka degraduar në përdorimin e mjeteve prerëse. A. S. Është dërguar në spital pas ngjarjes dhe ndodhet jahtë rrezikut për jetën.

Share: